• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Maribor

Maribor to jedno z głównych miast Słowenii. Ciekawa architektura i zabytki sprawiają, że jest często odwiedzane przez turystów z różnych państw. Wybierając się w te rejony warto wcześniej sporządzić plan. A to ze względu na liczne atrakcje kulturalne.


Na trasie zwiedzania z pewnością powinna znaleźć się Bazylika św. Marii Matki Litościwej. Kościół pochodzi z XIX wieku. Został zaprojektowany przez wiedeńskiego architekta Riharda Jordana. Większość malowideł znajdujących się we wnętrzu stworzył węgierski artysta Ferenz Pruszinskay.


Kolejnym punktem wycieczki po Mariborze powinna być Katedra św. Jana Chrzciciela. Jest ona największym obiektem sakralnym w mieście. Została wzniesiona w wieku XII w stylu romańskim. Niestety budowla nie zachowała się do dzisiejszych czasów. Obecnie możemy podziwiać gotycką katedrę z XIV wieku. Katedra posiada piękną dzwonnicę, zbudowaną w stylu klasycystycznym.


 Następne miejsce, które warto zobaczyć stanowi zamek. Budowla pochodzi z XV wieku. Architektura Zamku w Mariborze łączy różne style. Można tu podziwiać elegancką salę festiwalową. Na jej suficie znajdują się malowidła przedstawiające walkę pomiędzy chrześcijanami i tureckimi żołnierzami. Zwiedzając zamek nie można pominąć barokowej klatki schodowej oraz Loretski.


 Do kolejnych atrakcji miasta należy jedna z najstarszych zachowanych synagog w Europie. Obecnie pełni ona rolę muzeum. Miłośnicy wina i winogron powinni również zobaczyć najstarszą na świecie winorośl. Roślina ma około 400 lat i nadal obficie owocuje! Dzięki swojemu wiekowi została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester 2016
stat4u