• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Uzdrowiska termalne na Słowenii

Słowenia to kraj położony w samym sercu Europy, graniczący z Austrią, Włochami, Chorwacją i Węgrami. To bardzo malownicze, górzyste miejsce z nadmorskimi nizinami. Panuje tam umiarkowany i ciepły klimat, w głębi kraju kontynentalny, nad morzem przechodzący w śródziemnomorski. Słowenię wyróżniają nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, wspaniała kuchnia i wino oraz możliwość aktywnego spędzania czasu. Dzięki doskonałym warunkom naturalnym powstały tam liczne sanatoria i uzdrowiska, które wykorzystują wody termalne. W kilkunastu uzdrowiskach specjaliści przywracają zdrowie i siły kuracjuszom z całego świata.


W nowoczesnych centrach SPA można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Oddając się zabiegom oferowanym przez uzdrowiska termalne odzyskamy utracone siły. Zabiegi stworzono w oparciu o wody termalne, w które obfituje Słowenia. Mają one różnorodne właściwości i temperaturę wahającą się od 32, do nawet 73 stopni Celsjusza. Sanatoria i uzdrowiska oferują kąpiele solankowe, borowinowe oraz oraz odprężające zabiegi SPA, można też jeździć konno i grać w golfa. Jednym słowem, każdy przyjemnie spędzi czas w jednym z uzdrowisk, w które obfituje mapa Słowenii. Gdzie zatem najlepiej się wybrać i jakie uzdrowiska termalne są polecane?

 

Uzdrowisko Čatel'


Jeżeli wybierzemy to miejsce na nasz urlop, będziemy się cieszyć łagodnym, górskim klimatem. Dodatkową atrakcję stanowią baseny termalne, gdzie gorąca woda przyniesie odprężenie i relaks. Dzięki temu nabierzemy sił przed szaleństwami na wodnej zjeżdżalni oraz w strumieniach i wirach wodnych. Goście mogą korzystać też z sauny lub solarium, przygotowano dla nich również szlak sprawnościowy i zajęcia fitness. Na chętnych czekają pola golfowe, trasy rowerowe a także przejażdżki konne.

Kuracjuszom oferowane są różne wycieczki fakultatywne. Mamy więc szansę zobaczyć największe atrakcje Słowenii, jakimi są wspaniałe winnice oraz zabytki. Przebywając w tym uzdrowisku, powinniśmy pojechać do zamku Mokrice by podziwiać piękny, dwustuletni angielski ogród a także stare piwnice winne. W pobliżu znajdują się też zabytki sakralne.

Uzdrowisko Čatel' czeka na gości cały rok, dlatego baza noclegowa jest bardzo rozwinięta. Oferowane są miejsca w luksusowych hotelach, prywatnych kwaterach oraz na kempingach. Dużą atrakcją jest możliwość zameldowania się w hotelu, który znajduje się w dwunastowiecznym zamku.

 

Moravske Toplice


Moravske Toplice to miejscowość na północy Słowenii. Oprócz wody termalnej, znajdziemy tam liczne źródła wód mineralnych. Dzięki temu powstały baseny termalne oraz parki wodne, które oferują rozrywkę na najwyższym poziomie. Naturalna woda mineralna, piękny krajobraz oraz wspaniały klimat sprawiają, że jest to miejsce idealne dla programów Wellness. Tutejsze wody posiadają właściwości przeciwbólowe i uspokajające. W połączeniu z różnego rodzaju masażami i akupunkturą będą wybawieniem dla naszego organizmu.

W uzdrowisku oferowane są też inne atrakcje. Na gości czekają baseny z atrakcjami wodnymi, pola golfowe, kluby fitness, trasy rowerowe oraz wycieczki. Można odwiedzić winnice, w których spróbujemy wyśmienitego wina. W programie jest też wycieczka do średniowiecznego kościoła w Marjanci oraz warsztaty garncarskie.

Baza noclegowa nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających osób. Do dyspozycji gości oddano luksusowe hotele oraz apartamenty. Przygotowano też wiele miejsc na kempingach. Jednak największą popularnością cieszą domki kryte strzechą, które, mimo że zostały przystosowane dla gości, zachowały swój tradycyjny charakter.

 

Uzdrowisko Ptuj


Wśród równin Styrii znajdziemy jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Słowenii. Mimo że tamtejsze wody termalne znane były już w starożytności, uzdrowisko powstało niedawno. Jeżeli  do wody termalnej dodamy źródła nisko zmineralizowanych wód mineralnych oraz bogate dziedzictwo kulturowe, otrzymamy niezwykle atrakcyjny turystycznie region. Ptuj to również idealne miejsce gdy chcemy poddać się rehabilitacji, gdyż leczy się tu reumatyzm, schorzenia układu ruchu oraz różnego rodzaju zwyrodnienia. Gorące źródła i ziołowa kąpiel na pewno przyniosą ulgę.

Oprócz leczenia, uzdrowisko oferuje baseny ze zjeżdżalniami, kursy golfa a także atrakcje kulturalne. W trakcie licznych wycieczek można poznać przepiękną okolicę i zobaczyć romańskie i gotyckie zabytki. Jednak największą atrakcją cieszą się wyprawy do okolicznych winnic oraz piwnic winnych. W jednej z nich znajdują się słoweńskie wina pochodzące z 1917 roku. Podczas lotu balonem lub samolotem będziemy mogli podziwiać malowniczą okolicę.

Na gości uzdrowiska czekają hotele, apartamenty oraz miejsca na kempingach. Warto już teraz rezerwować miejsce, bo wczasy w Słowenii są prawdziwą wyprawą po zdrowie.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester 2016
stat4u